2019-20 Futurity/Derby Eligibility

Nomination No.Horse NameOriginal NominatorCurrent Owner
1 Lady Effort Michael Barro Michael Barro
2 Bells Chess Queen Starr Bennett Starr Bennett
4 Outside the Law John Campo III John Campo III
5 Kid Cat John Campo III John Campo III
6 Seven Points John Campo III John Campo III
7 Higher Ground Jackie Christenson Jackie Christenson
8 King T'Challa Christenson/KayDan Investments Christenson/KayDan Investments
9 Lotsa Loot Susan Denning Susan Denning
10 Chale Roger Downes Roger P Downes
11 Jaquet Kevin Eikleberry Pam Eikleberry
12 Revykyroan Kevin Eikleberry Kevin Eikleberry
13 Rocksie Hartbraker Tawnja Elison Tawnja Elison
14 Honey Bay Bee Tawnja Elison Tawnja Elison
15 Annie's Boy Fleming Thoroughbred Farm LLC Mike Feigenbaum
16 Eztoplease Fleming Thoroughbred Farm LLC Debi Ferguson
17 Top Hat High Jinks Fleming Thoroughbred Farm LLC Top Hat Thoroughbreds
18 Arizona Sun Fleming Thoroughbred Farm LLC Randy Howg
19 Causin Mischief Fleming Thoroughbred Farm LLC Darcy Peterson
20 Arizona Jeremy Fleming Thoroughbred Farm LLC Mark Dyer (Stable HMA)
21 Lucky Last Fleming Thoroughbred Farm LLC Pam Eikleberry
22 Justanotherlove Fleming Thoroughbred Farm LLC Allen Kincard and David Wahlert
23 Booney Fleming Thoroughbred Farm LLC Mark Dyer (Stable HMA)
24 Ez Bubbles Fleming Thoroughbred Farm LLC Regan Anderson
25 Night Star Fleming Thoroughbred Farm LLC Eikleberry and Yother
26 Bonita Mesa Fleming Thoroughbred Farm LLC Tom Garner
28 Cause She Can Fleming Thoroughbred Farm LLC Kay Dan Investments LLC
29 Traffic Officer Fleming Thoroughbred Farm LLC Yother, Eikleberry, Gessmann
30 Lotsa Fire Fleming Thoroughbred Farm LLC Dan McFarlane
31 Tenacious Moon Fleming Thoroughbred Farm LLC Bob Morgan
32 Unnamed/More Than a Lady Fleming Thoroughbred Farm LLC Dale Thoreson
33 Give Me Peace Fleming Thoroughbred Farm LLC Fleming Thoroughbred Farm LLC
34 Gatito Fleming Thoroughbred Farm LLC Jose Luna Silva
38 Little Lily Lu Bobbie Grissom Bobbie Grissom
39 Bonita Yuma Katie Jensen Tom Garner
41 Cheryl in Charge Tosch & Cheryl Keshian Saul Duarte
43 Sweetkissdeath Joyce Long Lizbeth Gullen
44 Run Eight Joyce Long Ed Sepich
46 Who's the Diva now William Matthews Kevin Eikleberry
47 Xylina's Art William Matthews Mark Dyer (Stable HMA)
48 Chicote William Matthews Eliazar Salas
49 Katcanslew Jeff Miller Eric Sauvan
50 Prieta Linda Craig Minten Saul Duarte
55 Izzy B Jonathan Nance Jonathan Nance
56 Hey Pilgrim Kevin Owens Kevin Owens
57 Uh Oh Lucy Kevin Owens Kevin Owens
58 Last Punch Kevin Owens Kevin Owens
62 EZ Samurai Filippo Santoro Filippo Santoro
63 Showstopper Effort Filippo Santoro Filippo Santoro
64 Bold Cowboy Filippo Santoro Filippo Santoro
66 Halfnowhalflater Hal Snowden Jr Double Kee LLC
67 Top of the Rock Peggy Thompson Peggy Thompson
68 Mr Navigator Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
69 Limited Offer Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
70 Easy Switch Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
71 Unnamed/French Debutante Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
72 Wake Up Call Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
73 Past Life Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
76 Della Tina Lee Vaughn Scott Rollins
77 Hoss Deborah & Travis Zimmerman Tim Bankers

59 Grand Total of Horses Nominated

78 Foals Nominated @ $25.00………………………………………………..$1,950.00

3 @ $25.00……………………………………………………….$75.00

63 Sustaining Payments @ $75.00………………………………………………..$4,725.00

59 Sustaining Payments @ $150.00……………………………………………….$8,850.00

Total…………………………………………………$15,600.00