2018-19 Futurity/Derby Eligibility

Nomination No.Horse NameOriginal NominatorCurrent Owner
3 Cashbox Ron Chappell Ron Chappell
4 Catalina Dreamin Bob Conner Perry Pellerin
5 Arizona Ry Kevin Eikleberry Mark Dyer
6 Sun Brushed Larry Ellis Larry Ellis
7 Look Who's On Top Fleming Thoroughbred Farm LLC Perry Pellerin
8 Romolina Fleming Thoroughbred Farm LLC Regan Anderson
9 Don't Remember Fleming Thoroughbred Farm LLC Sawyer Cattle Company
10 Vanessa Dream Fleming Thoroughbred Farm LLC Esteban Martinez
11 Loud N Proud Fleming Thoroughbred Farm LLC Eikleberry/Gessmann/Yother/Fleming
12 Amazed Fleming Thoroughbred Farm LLC Don Schnell
13 Perky Brunette Fleming Thoroughbred Farm LLC Dale Thoreson
14 Layla's Wildcat Fleming Thoroughbred Farm LLC Ryan Bryson
15 Baron's Boy Fleming Thoroughbred Farm LLC Derek Stebner
16 Bonita Ballard Fleming Thoroughbred Farm LLC Fleming Thoroughbred Farm LLC
17 Dimera Fleming Thoroughbred Farm LLC Vanessa Evans
18 Let Me Fly Fleming Thoroughbred Farm LLC Eikleberry/Yother/Matthews/Fleming
19 Linemans Check Fleming Thoroughbred Farm LLC Ryan Bryson
20 Caribbean Queen Fleming Thoroughbred Farm LLC Dan McFarlane
21 Me Fleming Thoroughbred Farm LLC Eikleberry & Matthews
23 Beauty Black Fleming Thoroughbred Farm LLC Derek Stebner
24 Lil Jessie Fleming Thoroughbred Farm LLC Jacque Guerra
27 Unnamed/Rita Katrina Fleming Thoroughbred Farm LLC Regan Wright
28 Todo Es Toro Fleming Thoroughbred Farm LLC Tawnja Elison
30 Bold Flame Fleming Thoroughbred Farm LLC Dan McFarlane
32 Famous Smile Bobbie Grissom Bobbie Grissom
33 Lucky Socks Bobbie Grissom Bobbie Grissom
34 Run for Belle Patricia Herrera Patricia Herrera
41 Az Dreamer Tosch Keshian Jonathan Nance
42 Liz's Luck Tosch Keshian Wade Rarick
43 Rents Over Due Tosch Keshian Sawyer Cattle Company
44 My Leap of Faith Dorothee Kieckhefer Jonathan Nance
46 Unnamed/Discreet Date Joyce Long Mark Breen
47 Unnamed/Little Diamond Joyce Long Scott Rollins
48 Preferred Joyce Long Yvonne Kunz
49 Diva's Diva William Matthews William and Janett Matthews
51 E Z Kiel's Girl William Matthews Mark Zimmer
53 Karsavina Craig Minten Craig Minten
57 Shady Lane Kevin Owens Kevin Owens
60 Sunrise Point Filippo Santoro Filippo Santoro
61 Sourire Filippo Santoro Eugene Burns
62 Siculo Filippo Santoro Regan Anderson
64 Sunrun Dewey Williams Eikleberry & Yother
68 Keyson Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
69 Mr View Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
70 Deep'n' it Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
71 Call Waiting Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
72 Pasco Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
73 Burnadebt Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
74 Reformer Triple AAA Ranch Triple AAA Ranch
75 Mr. Dejavu University of Arizona Jan Osborn
77 Stryker's Dream University of Arizona Rodney Davis
78 A J Da Teach Lee Vaughn Vaughn-Calvert Ranch LLC
79 Breezy's Cat Lee Vaughn Vaughn-Calvert Ranch LLC

53 Grand Total of Horses Nominated

79 Foals Nominated @ $25.00……………………………………………….$1,975.00

56 Sustaining Payments @ $75.00……………………………………………….$4,200.00

53 Sustaining Payments @ $150.00………………………………………………$7,950.00

Total……………………………………………….$14,125.00